För medlemmar

Foto och film

Vi fotar och filmar ofta på träningarna. Dels är det för att visa vår verksamhet på våra sociala medier som Instagram och Facebook eller på vår hemsida. De äldre gymnasterna filmar vi också då det kan vara effektivt att få se sig själv göra en övning för att förstå vad man har kvar att fila på. Alla medlemmar har godkänt detta i samband med anmälan. Det finns med både då man ställer sig på kö och när man bokar en plats. Det går såklart alltid att ta tillbaka sitt samtycke men då behöver man kontakta kansliet så registrerar vi detta på gymnastens profil i SportAdmin. Finns det enstaka tillfällen gymnasten inte vill vara med på bild (t.ex. för att man har en dålig dag eller man bara inte känner för det just då) så säg till tränaren så respekterar vi detta. 

Vi kommer såklart aldrig att posta bilder på enskilda gymnaster som identifieras med namn utan tillåtelse från myndig person (eller omyndig persons målsman).

Search
Close this search box.